РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ТАНЫМДЫҚ ПОРТАЛЫ
Қысқа мерзімді жоспар / Бастауыш сынып
16 ақпан 2017
1118
0

Сауат ашу

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

 

САБАҚ: Сауат ашу

 

Мектеп: Ақжігіт орта мектебі

 

Күні: 

Мұғалімнің аты-жөні: Бердиева Гаухар

 

СЫНЫП: 1-сынып

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар: 1

 

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі туралы  білімді меңгереді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

Алған білімді өмірде қолдана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен сөз терминдер:

Күшік – щенок – puppy

Кесе – чашка - cup

Кеме – корабль – ship

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

 «Текемет», «кесіртке», «кесте», «елік», «терек».

Талқылауға арналған сұрақтар:

Дыбыс деген не?

Дыбыс нешеге бөлінеді?

Әріп деген не?

К дыбысы қандай дыбыс?

К дыбысы сөздің қай жерінде келеді?

К дыбысынан келетін қандай сөздер білеміз?

Не себепті .... деп ойлайсыз?

Дыбыс пен әріпті қалай ажыратамыз?

К дыбысы неге дауыссыз ?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

К әрпі мен ол кездесетін сөздерді қатесіз әрі көркем жазуын қадағалау.

Алдыңғы оқу:

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

Жоспар

 

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3 минут

«Жүректен жүрекке» жылы лебіздерін білдіру.

 

Жыл мезгілдері бойынша бөлу: «Жаз», «күз», «қыс» 

 

Шаттық шебері

 

 

Топқа бөлу

Ортасы

7 минут

 

3 минут

 

2 минут

 

2 минут

 

 

 

7 минут

 

Сергіту сәті

1 минут

7 минут

 

 

8 минут

 

 

 

 

I. Өткен сабақты қайталау.

«Дөңгелек сандар» сұрақтарға жауап беру.

 

II.Жаңа сабақ.

 №1.Тыңдалым.

 К дыбысы туралы бейнекөрсетілім.

 

III. Сөздерді үш тілде айту

 

Табиғат аясына саяхат

№2. Оқылым. «Теңіз» тапсырмасы: 

Оқулықтағы сөздерді оқу.

 

Сергіту сәтіне арналған жаттығу

 

№3. Жазылым. «Көпір» тапсырмасы:

К к әрпін жазу.

 

 №4. Айтылым. «Орман» тапсырмасы:

1 топ: Сөздерге дыбыстық талдау жасау.

2 топ: К дыбысынан келетін сөздер жазу.

3 топ: Кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табу.

АКТ

 

 

 

Таныстырылым

 

 

Тілдік құзіреттілік

 

Дара және оның достары

Оқулықпен жұмыс

 

АКТ

 

Дәптермен жұмыс

 

 

Топтық жұмыс

 

 

Соңы

1 минут

 

 

2 минут

 

 

2 минут

Рефлексия

Қызыл смайлик – сабақ  ұнады.

Сары смайлик – сабақ ұнамады.

 

IY.  «Кітап парақшалары» к дыбысынан келетін сөздер айту.

 

Мадақтау.

1.      Жеке оқушыларды.

2.      Топтарды

 

Смайликтер

 

 

Қағаз парақшалар

 

 

 

Стикер

Қосымша ақпарат

 

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс -

Денсаулық және қауіпсіздік,
АКТ – мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

Жетелеу сұрақтарын жас ерекшеліктеріне қарай қою және формативті бағалауды жүзеге асыру.

Қабілетті оқушыға

қарапайым тапсырманы күрделендіріп беремін.

 

Стикер, смайлик, бас бармақ  арқылы.

 

 

 

Математика, көркем еңбек, ағылшын сабағы.

Сергіту сәтіне арналған жаттығу, бейне жазба.

Оқушыларды қоршаған ортаны қорғауға тәрбиелеу

 

 

Рефлекция

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

 

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.

 

Бүгін оқушылар К дыбысы мен әрпі туралы толық мағлұмат алды.

 

Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті.

Жоспарланған саралау жақсы іске асты.

 

Тапсырмалар сәйкес болды.

 

Уақытты тиімді пайдаландым.

 

«Кітап парақшалары» арқылы оқушылар әр парақшаны алып,  к дыбысынан келетін сөздер айтты..

Қорытынды бағалау

Екі жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: Табиғат аясына саяхат

2: «Дөңгелек сандар» сұрақтарға жауап беру.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: Ойындар

2: Сурет салу.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1: Деңгейлік тапсырмаларға назар аудару.

2: Электронды оқулықпен жұмыс жасау.

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мақаламен бөліс

Пікір беру
Пікіріңіз:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищённой ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Суреттегіні еңгізіңіз:*
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив